Francie tak, jak ji znáte a možná neznáte

8. ledna 2012 v 11:42 | Štěpul |  Francie
Aneb Francie očima dvanáctileté holky, tedy mě, a učitelky zeměpisu, která mi za tento článek šupla do žákajdy jedničku. Jo, to nebylo jako s jinou zemí, kterou ještě přidám a kterou jsem měla společně s jinou holkou, kvůli které jsem dostala za dva! :D
Ale to je vám nejspíš úplně ukradené, pravděpodobně hledáte informace k referátu, který se vám nechce hledat někde po netu. Tady přináším základní informace o zemi jménem Francie, kterou mám já osobně moc ráda. Byla jsem tam jednou a to v Bretani (francouzky Bretagne), o které zde bude speciální článek. prolezli jsme spoustu památek s protivnou průvodkyní, která nám nadávala za pozdní příchod, i když jsme tam byli o 10 minut dřív než byl stanovený čas :D Ale to je jedno :) Jen vím, že nám ten týden prostě nestačil na to, abychom prošli úplně všechno a mě to moc mrzí. Pokud jste někdo byl ve Francii, určitě víte, jaká je to krásná (a dost drahá) země!

POLOHA:
Francie je přímořský stát, jehož pobřeží omývá Atlantský oceán, Středozemní moře a kde se mezi touto zemí a Velkou Británií nachází Lamanžský průliv.

POVRCH:
Převažují zde nížiny, ale hranici se Španělskem na jihu tvoří Pyreneje a s Itálií a Švýcarskem na východě (nebo sspíš na severovýchodě) Alpy.
Nejvyšším bodem Francie je Mont Blanc, nejvyšší hora Evropy. Mont Blanc je se svou výškou 4810 metrů (někde se uvádí 4807) je o 3208 m vyšší než Snežka.

VODSTVO:
Protéká zde řeka Seina, na které leží Paříž, nejdelší Loire (1025 km) a další, například Rhona

ROZHLOHA:
Francie s rozlohou cca 547 000 kilometrů čtverečných téměř 7x větší než ČR. Žije zde přes 60 miliónů obyvatel.

FRANCIE je republikou s hlavním městem Paříží. Tam žije přes 2 miliony obyvatel. Je zde i největší turistická atrakce - Eifelova věž a samozřejmě legendární Disneyland.

Další památky, které nejsou jen v Paříži:
Noter Dam, Vítězný oblouk, muzeum Louvre, Avignonský most, jeskyně Lascaux s pravěkými malbami mamutů a další.

ZAJÍMAVOSTI:
Jazyk: Francouština
Těžba: Ropa, zemní plyn, bauxit, uran, černé i hnědé uhlí, zinek, olovo
Chov: ovce, kozy, prasata, skot, drůbež, koně
Francie je zemí sýrů, vína, kosmetiky a módy.

Francouzská vlajka: Francouzský znak:
Vlajka Francie Znak Francie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama